relax

Wellness

Nově jsme v našem hotelu otevřeli malé odpočinkové wellness centrum. Přijďte k nám relaxovat a ozdravit své tělo i mysl.

Co je to vlastně wellness? Je to zdravá rovnováha mezi myslí, tělem a duchem. Výsledkem je celkový pocit tělesné i duševní pohody. Wellness je pevné odhodlání žít svůj život vitálně. Wellness je pozitivní přístup k žití, který pohltí celého člověka. Je to sjednocení mysli, těla i duše; je to uvědomění si, že všechno to co děláte, myslíte si, cítíte a věříte, má vliv na Váš zdravotní stav.

Parní sauna

je teplá mlhová lázeň (cca 40 až 60° C, vlhkost až 100%). V porovnání s klasickou saunou však není tak horká a je mnohem vlhčí.

Horká pára je vhodná při onemocnění dýchacích cest a revmatických potížích. Parní sauna je doporučována také při léčbě a prevenci astmatu, revmatismu, nachlazení, přetížení svalů a poruch prokrvení. Má blahodárný vliv na zdraví pokožky, pomáhá při pročišťování pórů, při léčbě celulitidy, akné apod. Je dobrým prostředkem k relaxaci, stimuluje životní funkce, celkově omlazuje organismus a podporuje redukci váhy. Mezi účinky parní sauny patří svalová i psychická relaxace, pomoc při bolestech svalů či kloubů, detoxikace, zrychlení látkové výměny, pročištění kůže, osvěžení, celkové zotavení, uvolnění dýchacích cest, atd.

Jak správně používat parní saunu:

Před vstupem do sauny proveďte řádnou očistu těla vodou a mýdlem.

V potírně zůstaňte tak dlouho, dokud nejste řádně prohřátí (není zdravé dobu v potírně přetáhnout tak, že se dostaví pocity mdlob a točení hlavy). Délka pobytu v parní sauně je vždy individuální, obvykle však 10 – 20 min. Prohřívání těla saunujících se dociluje v prohřívárně, která je vyhřátá na průměrnou teplotu 35 – 45°C při vysoké vlhkosti vzduchu dosažené parní mlhou. Tělo je vystaveno v ohřívárně nejen účinkům horka, ale i vlhka ze všech stran a účinku ohřátých lavic, na nichž návštěvníci sedí.

Po odchodu z parní sauny je doporučeno se osprchovat – není nezbytně nutné se prudce ochlazovat – použijte vlažnou vodu. Intenzitu ochlazení volí každý podle svých pocitů a zkušeností, kromě sprchy lze použít ochlazování na chladném vzduchu. Fáze prohřívání a ochlazování se obvykle opakují 2-3x tak, aby bylo docíleno příjemných pocitů. Doba a intenzita prohřívání se ponechává na návštěvnících sauny.

Po ukončení saunování, případně po masáži doporučujeme odpočinek 20-30 minut na lehátku.

Dodržováním všech našich rad a pokynů si sami vytvoříte nejvhodnější prostředí ke zdravému saunování.

Po ukončení procedur dle bodu 1 – 5 je účelné malé občerstvení, které má v organismu doplnit zejména vypocenou vodu a minerální soli.  K tomu se nejlépe hodí neslazené minerálky, ovocné šťávy nebo jiné nealkoholické nápoje.

Perličková koupel

Účinek této koupele spočívá v jemné masáži kůže a podkoží, kterou vyvolává proud stlačeného vzduchu.

Koupel má blahodárný vliv na psychiku (stres, deprese, vyčerpání) i fyzickou kondici, zbavuje pocitů bolesti a napětí, podporuje činnost vnitřních orgánů.

Vzduch vychází z drobných trysek umístěných na dně vany, bubliny procházejí koupelí a způsobují třením o povrch těla jemnou masáž. Tím je vyvolán sedativní účinek, který má blahodárný vliv na psychiku i fyzickou kondici, zbavuje pocitů bolesti a napětí.

Po ukončení procedur dle bodu 1 – 5 je účelné malé občerstvení, které má v organismu doplnit zejména vypocenou vodu a minerální soli.  K tomu se nejlépe hodí neslazené minerálky, ovocné šťávy nebo jiné nealkoholické nápoje.

Hydromasážní vana pro dva

Výbornou relaxaci nám poskytne každá koupel ve vaně. Pokud však zkombinujeme vodu o vhodné teplotě a sílu trysek masážní vany, kromě odpočinku prokrvíme intenzivně tkáně a orgány.

Trysky přitom mohou mít konkrétní funkce – například zklidňující masáž krku, páteře, důležitých kloubů, chodidel atd. Kromě tělesné regenerace dokáže hydromasáž zlepšit i naši psychiku, což ještě více umocní i osvětlení vody (chromoterapie), nebo reprodukovaná hudba. Pomohou i svíčky a vonné tyčinky. Ovšem s hudbou zacházejte opatrně, ideálním balzámem pro lidskou duši je prý tichá koupel, při které je jediným zdrojem zvuků voda. Masážní vany jsou navíc vhodné pro dospělé i děti, ale i pro starší osoby a také pro handicapované.Po ukončení procedur dle bodu 1 – 5 je účelné malé občerstvení, které má v organismu doplnit zejména vypocenou vodu a minerální soli.  K tomu se nejlépe hodí neslazené minerálky, ovocné šťávy nebo jiné nealkoholické nápoje.

Rozdíl mezi vodní masáží a masáží perličkovou

Vodní masáž má intenzivnější účinek na lidské tělo díky značné síle působící na malou část lidského těla, prokrvuje hloubkově. Na druhou stranu však masáž perličková více zklidňuje lidské tělo, jelikož je síla rozložena na větší plochu, voda je navíc obohacena vzduchem. Prokrvení perličkovou masáží je povrchové, nikoli hloubkové.

Psychické účinky hydromasáže

Hydromasáž pomáhá při nervových poruchách a neurologických onemocněních, všeobecně zlepšuje psychiku, čili pomáhá při neurózách a psychickém vypětí, nespavosti, stresu. Pozitivně stimuluje nervová zakončení, ale i produkci endorfinů (hormonů štěstí).

Fyzické účinky hydromasáže

Hydromasáž zlepšuje fyzickou kondici, působí blahodárně při fyzickém vypětí a svalové únavě, snižuje bolestivost pohybového aparátu, pomáhá při revmatických potížích a při artritidě. Zlepšuje prokrvení orgánů, svalů a pokožky, je ideální terapií při svalových křečích, napíná povrch pokožky (prevence celulitidy), je vhodná jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů, ale i jako masáž zánětlivých otoků a podlitin, tukových tkání a jizev. Pomáhá při některých chorobách krevního oběhu a cév, ale i chronických chorobách dýchacího systému (např. astma). Hydromasáží docílíme hloubkového prohřátí organismu.

Působení masáže na organismus

Vhodně zvolená masáž kladně ovlivňuje jak psychický tak fyzický stav Vašeho organismu.

  • vliv na kůži: zvýší se prokrvení, zrychluje se krevní cirkulace, což zlepšuje zásobení kyslíkem a živinami a urychluje odstraňování škodlivých látek. Po masáži je kůže promaštěná a vláčná.
  • vliv na klouby: masáž přispívá k vyplavení únavových látek (kyselina mléčná, máselná, kreatin, oxid uhličitý), čímž snižuje bolest při pohybu.
  • vliv na svalovou činnost: rovněž vyplavuje únavové látky, zvyšuje prokrvení, odstraňuje myogelozy (bolestivé zatvrdliny)
  • vliv na krevní oběh:  prohlubuje dech a zvyšuje kapacitu plic
  • vliv na lymfatický systém
  • vliv na zažívací trakt: povzbudí zdravou chuť k jídlu, zlepšuje trávení zvýšeným vylučováním žluči. Zvyšuje peristaltiku, proto lze masáž břicha použít i u některých druhů zácpy
  • vliv na vylučovací systém: celková masáž podstatně zvyšuje množství vyloučené moče. Proto je důležité před i po masáži zvýšit příjem tekutin, usnadníte tím organismu detoxikaci.
galerie

Užijte si relax

Ceník Wellness

Perličkové koupele, pára a ostatníCeník platný od 1.9.2019sleva pro hotelové hosty
Hydromasážní vana 30 min.500,- Kč/2 osoby50%
Hydromasážní vana 60 min.800,- Kč/2 osoby50%
Perličková lázeň 20 min.320,- Kč/1 osoba50%
Parní lázeň (max. 6 osob) 60 min.300,- Kč/1 osoba50%
Perličková masáž nohou 20 min.220,-Kč/1 osoba50%
Masérské služby
  
masáž 60 min.800,- Kč10%
masáž 30 min. částečná500,- Kč10%
[table “5” not found /]
Privátní wellness
  
pronájem celého prostoru = perličková lázeň, hydromasážní vana a parní lázeň
wellness 60 min.1.500,- Kč50%
děti do 3 let zdarma, děti 3-12 let 50%
zapůjčení županu pro hotelové hosty zdarma, ostatní 50,- Kč